English|صفحه اصلی حوزه ریاست| سایت اصلی دانشگاه      امروز: شنبه ٠٨ مهر ١٤٠٢


  چاپ        ارسال به دوست

در راستای انتقال تجربیات بین‌المللی سازی به دانشگاه علوم پزشکی بابل

به دنبال برگزاری کارگاه های بین المللی سازی آموزش پزشکی به مرجعیت دانشگاه علوم پزشکی ارومیه از کلان منطقه دو کشور، مدیر روابط بین الملل دانشگاه به دعوت دانشگاه علوم پزشکی بابل و پردیس خودگردان، بازدید دو روزه ای از این دانشگاه داشت.

دکتر فریدونی، مدیر امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در آغاز این نشست و کارگاه دو روزه که از 5 بهمن لغایت 6 بهمن 1401 در محل دانشگاه علوم پزشکی بابل برپا شد، به فعالیت های این دانشگاه در حوزه بین المللی سازی و لزوم بسترسازی مناسب برای مقدمات پذیرش دانشجوی خارجی اشاره کرد.

      

   

وی خاطر نشان کرد: با توجه به سیاست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر حرکت دانشگاه‌ها در مسیر بین‌المللی سازی، دانشگاه علوم پزشکی ارومیه از سال 1396 نسبت به تشکیل دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی زیر نظر رئیس دانشگاه اقدام کرده است.

 

  

دکتر مظفر پور رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به دانشگاهی بودن شهربابل، مرجعیت علمی و ریفرال بودن دانشگاه، به اهمیت و لزوم بین المللی سازی تاکید کرد.

دکتر بابازاده رییس پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی بابل هدف اصلی از  برگزاری این نشست دو روزه را آشنایی با تجربیات دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در خصوص پذیرش دانشجویان خارجی و اخذ گواهی اعتبار بخشی بین‌المللی عنوان کرد.

رییس پردیس خودگردان دانشگاه علوم پزشکی بابل ابراز امیدواری کرد که با استفاده از تجربیات بین‌المللی سازی دانشگاه ارومیه و با همکاری نزدیک طرفین، دانشگاه علوم پزشکی بابل کارهای عملیاتی را در آینده نزدیک در راستای جذب دانشجویان خارجی بردارد.

دکتر بابایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در این جلسه یادآور شد: تفکر بین‌المللی سازی در این دانشگاه با راه اندازی پردیس بین‌الملل در سال 1392 آغاز شد و با جذب دانشجویان بین المللی و در نتیجه افزایش تعاملات پژوهشی و علمی بین ایران و کشور های همسایه تکامل خواهد یافت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٥:٢٠ - 1401/11/09    /    شماره : ٥٠٢٦٧    /    تعداد نمایش : ٨٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج