English|صفحه اصلی حوزه ریاست| سایت اصلی دانشگاه      امروز: شنبه ٠٨ مهر ١٤٠٢


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش دفتر امور بین الملل دانشگاه:

لزوم پوست اندازی در حوزه بین المللی سازی به معنای واقعی

به دنبال سلسله جلسات بین المللی سازی در دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه دو آمایشی، روز دوشنبه 15 اسفند ماه سالجاری کارگاه بین المللی سازی برای گروه های هدف معاونین و مدیران در سالن آمفی تئاتر دانشکده پزشکی و پیراپزشکی اردبیل برگزار گردید.

دکتر امانی مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در این مراسم گفت: تمامی ساختارها دارای قواعد و چهارچوب خاص می باشند و ساختار دانشگاه نیز از این قاعده مستثنی نیست لذا بین المللی بودن نیز یکی از قواعد و ملزومات دانشگاه های مدرن می باشد.


وی در ادامه یادآور شد: بین المللی شدن صرفاً در جذب دانشجوی خارجی خلاصه نمی شود و نباید در مراحل اولیه این فرایند بمانیم.

دکتر فریدونی مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با تشریح کلیات بین المللی سازی بر لزوم توجه به اعتبار بخشی و ارتقاء جایگاه دانشگاه های کلان منطقه در رتبه بندی موسسه ای تاکید کرد.

 دکتر فریدونی ضمن تاکید بر بکارگیری و استفاده از ظرفیت های اساتید خارجی در حوزه آموزش و پژوهش افزود: زمان پوست اندازی در حوزه دانشگاهی و بین المللی سازی به معنای واقعی آن فرا رسیده است و ما مجبور و ملزم به ورود به این عرصه هستیم.

تبادل نظر و ارائه راهکار جهت بهبود فرایند بین المللی سازی و همچنین جذب دانشجوی خارجی پایان بخش این کارگاه بود.


 

 


١٦:٥٠ - 1401/12/16    /    شماره : ٥١٢٩٦    /    تعداد نمایش : ٦١٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج