English|صفحه اصلی حوزه ریاست| سایت اصلی دانشگاه      امروز: دوشنبه ٢٠ آذر ١٤٠٢


  چاپ        ارسال به دوست

اولین جلسه کمیته اعتباربخشی موسسه‌ای دانشگاه علوم پزشکی

 

روز دوشنبه سوم مرداد ماه سالجاری اولین جلسه کمیته اعتباربخشی موسسه‌ای دانشگاه علوم پزشکی با حضور دکتر ولی‌زاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی برگزار گردید.

 

دکتر محمودلو معاون آموزشی دانشگاه در این کمیته ضمن تاکید بر اهمیت اعتبار بخشی موسسه‌ای گفت: اعتبار بخشی موسسه‌ای اولین بار در سال 1394 مطرح شد که در اولین دوره اعتبار بخشی، اعتبار دوساله برای دانشگاه علوم پزشکی اخذ شد و برای دومین بار این ارزیابی در سالجاری انجام خواهد شد.

وی افزود: این اعتبار بخشی بررسی میزان انطباق دانشکده ها و معاونت ها با استانداردها خواهد بود.

معاون آموزشی دانشگاه اضافه نمود: دستورالعمل اعتباربخشی در این دوره تغییر یافته بطوریکه با کسب صددرصدی استانداردهای الزامی تایید 5 ساله برای دانشگاه علوم پزشکی اخذ خواهد شد.

دکتر محمودلو ذکر کرد: این اعتباربخشی در هشت حوزه انجام خواهد شد و اولین گام برای موفقیت در این ارزیابی، تشکیل کمیته اصلی در دانشگاه و کمیته های اختصاصی در دانشکده ها و معاونتها می باشد که برگزاری این کمیته نیز در این راستا انجام شد.

وی خاطر نشان نمود: سنجه های هر معاونت اعلام گردیده و لازم است قبل از ارزیابی بیرونی، هر واحد نسبت به خودارزیابی اقدام نموده و نسبت به رفع نقاط ضعف و بهبود نقاط قوت اقدام نماید.
 


١١:٥٠ - 1401/05/18    /    شماره : ٤٥٩٢٣    /    تعداد نمایش : ١٦٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج